Bėgam nuo depresijos – augalų fotoiššūkiai

Juk beveik kiekvienas, beklaidžiodamas gamtoje, bandome fotografuoti tai kas patinka ar tiesiog tai, kas patraukia akį. Nemažos dalies  nuotraukų po to taip nė karto ir nepasižiūrime, bet vaizdus įsiamžinti norisi. 

Dažniausiai gamtoje tiesiog praeidamas „spragsiu” fotoaparatu, kantrybės fotosesijoms nelabai užtenka, o ir trūksta praktinės patirties. Bet pastaruoju metu vis labiau traukia ne betikslis pamatytų vaizdų ar objektų fotografavimas, bet tikslinga augalų paieška. Tai – lyg savotiški iššūkiai. „Genties iššūkis”, „šeimos iššūkis”…

Viskas prasidėjo nuo gegužraibinių augalų plakato „Lietuvos laukinės orchidėjos”. Vien pasižiūrėjus į jį, kyla natūralus noras pamatyti jas visas. Ir kaip gi pamačius nenufotografuoti, o jeigu kiti nepatikės, kad matei… Dabar esu matęs 32 iš 37 rūšių. Kai pamatysiu visas, be jokios abejonės, atsiras apie tai ir įrašas. 

O galiausiai supranti, kad ne tik gegužraibinių šeima turi daug įdomių atstovų. Taip susipažįstama ne tik su augalų sistematika, bet ir su Lietuvoje augančių rūšių įvairove. Taip atsirado visa eilė įrašų, o kai kurie iššūkiai spėjo tapti savotiškais konkursais:

Sąrašas tikrai nėra baigtinis. Savo eilės laukia ne tik nematytos orchidėjų rūšys, bet ir plukės. Galima užduotį suformuluoti ir kitaip, vadovaujantis ne sistematika, o kokiomis kitomis augalų savybėmis, pavyzdžiui, „bechlorofiliai augalai”, „parazitiniai augalai”, „albinosai”, ir pan. Svarbu pagaunantis azartas. Pamėginkit!