Pusiaužiemis

Sausio 25 dieną turime pusiaužiemį – metą, kai kiekvienas gamtos mylėtojas stengiasi pasivaikyti barsuką, įkyriai klausinėdamas jo, koks bus pavasaris. Šiemet pusiaužiemis yra darbo diena, tai dauguma barsukų liko saugūs, nes įkyrus klausinėtojai sėdėjo nuotoliniuose savo darbuose ir barsukams proto nekapstė.

Kaip tik šiuo metu sėkmingai pabaigiau kelis žiemos užsiėmimus bei iššūkius ir pasiruošiau pereiti prie kitų. Pirmiausia, tai užbaigiau visų įmanomų žiemą atrasti orchidėjų paieškas ir fotosesijas. Greitu metu apie tai – musekautas.lt svetainėje

Be to, taip pat sėkmingai užbaigiau ir žiemos pažintinių takų iššūkį – praeiti visais Neries regioninio parko takais. O jų net šeši:

Takai chronologiškai išsidėstė jų ilgėjimo tvarka, tik Karmazinai ir Šilėnai buvo sukeisti vietomis. Ogi todėl, kad Šilėnuose yra vienintelė visuose takuose pelkė, tad ėjimą šiuo taku priderinau prie Pasaulinės pelkių dienos. 

O kas toliau? Tikrai ne sėdėjimas vietoje. Vasario mėnesį planuoju užbaigti visą eilę pažintinių straipsniukų apie mano auginamus augalus (tabakas, citrinžolė, ananasas, kiauliauogė…) bei gaminamus patiekalus (žuvis su svogūnais, pyragėliai su grybais, agurkinė sriuba…).

Ir kokia gi žiemos pabaiga be žygių. Su puikia kompanija nutarėm įveikti VSTT piliakalnių žaidimą – aplankyti 10 iš 900 Lietuvos piliakalnių, kurie nesenai buvo pritaikyti lankymui. Visus juos įveiksime per tris išvykas – Dzūkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos kryptimis. 

Dūkijos kryptis:
1. Merkinės piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke,
2. Liškiavos piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke,
3. Punios piliakalnis Nemuno kilpų regioniniame parke,
4. Vytauto kalnas (Birštono piliakalnis) Nemuno kilpų regioniniame parke,
5. Pakalniškių piliakalnis Kauno marių regioniniame parke,
Žemaitijos kryptis:
6. Girnikų kalnas Kurtuvėnų regioniniame parke,
7. Šatrijos kalnas Varnių regioniniame parke,
8. Gegrėnų piliakalnis Žemaitijos nacionaliniame parke,
Aukštaitijos kryptis:
9. Kačėniškės piliakalnis Sirvėtos regioniniame parke,
10. Ladakalnis ir Ginučių piliakalnis (kompleksas) Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Visi piliakalniai daugmaž 30 metrų aukščio. Žodžiu, judesio bus!